Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Čtvrtek 16. září - Bohužel velmi smutná zpráva - v pátek 10. září nás ve večerních hodinách opustil tolik milovaný a celý život všemi obdivovaný Lupínek:(. Lupe, budeš nám moooc chybět!

Co se myšek týče, mám už nějakou dobu Špičku s Pinďou; Špička je krásná velká myš (SH black tan marked), klidná, tulící, tak snad se miminka povedou, i když zatím to nevypadá, že by se k sobě měli více než jen "na pokec".

U koní pokračuji s Aztékem kupodivu velice zdárně, dokonce to vypadá, že jsme už na sebe vzájemně přišli a mohlo by to fungovat bez větších nervů a s lepší náladou na obou stranách:)

 

Pátek 2. července - Již pár dní nám doma dělá radost 8hlavý vrh H naší odchovankyně Filomény Od Lupínka! Všechna mrňata se mají čile k světu a krásně rostou a vybarvují se do odstínů blue cream?, fawn, red/sable a black tan. Bližší nabídka v následujících dnech.

 

Pátek 28. května - Téměř všechna mládež, až na jednu poslední holčičku, která má zřejmě mírné zdravotní problémy, je zamluvená a je dohodnut odběr. Děti zdědily úžasnou povahu, kterou se mi ještě povedlo vyšperkovat:). Zároveň se těšíme na tentokrát nezvykle brzký další plánovaný vrh, který by se měl uskutečnit nejpozději během letních měsíců. K dispozici by měla být první "fuzz" generace po Pinďovi.

 

Neděle 25. dubna - Máme několik novinek, takže ...

Před nějakou dobou jsme v krátkém časovém horizontu přišli o Goldie i Fuzzy.

Naopak krátce na to přibyli dva noví obyvatelé, a to Pinďa (SHF black marked) a úžasná Eliška (SH agouti banded spotted marked). Po ní máme už zároveň i zmíněná čerstvá miminka - ne z tohoto spojení a úplně ne plánovaný vrh, ale mimča i s maminou se mají čile k světu a pomalu se vybarvují strakáčci:). Je možno předběžně zamlouvat, kdo by měl zájem o vymazleného parťáka.

Zároveň plánujeme na léto buď znovu potomky po Madle, nebo domácí odchovankyni Filoméně (SH red/sable), pokud vše půjde dobře a zadaří se.

Situace mi teď neumožňovala dlouho cestovat, takže musím co nevidět napravit a pořídit nějaké nové fotky z Mrskles.

 

Čtvrtek 7. ledna 2021 - Po komplikacích s předáním a vyzvednutím máme k mání ještě dva úžasné kloučky - SHA red banded spotted a SH sooty red.

 

Úterý 10. listopadu - Aktualizované fotky a popisky mimin, stále je volných několik kloučků.

Dále už máme doma to obrovské překvapení, nový přírůstek v podobě bezsrstého křečka - zrůdičku Nůďu:)

 

Středa 4. listopadu - Povedlo se! Madla zdárně porodila a odchovává 11 prcků. Všechna miminka dnešním dnem už vidí, odkaz na ještě slepé zde, čerstvější fotky a informace budou po víkendu.

 

Pondělí 12. října - Porod Astrantie bohužel nedopadnul (miminka byla zlikvidována, zřejmě ze zdravotních důvodů), ale nezoufejte, protože je právě březí agutka Madla, takže se těším a zároveň držím všechny palce, aby to tentokrát dopadlo. Tfuj tfuj ...

Džungaračka Daisy byla nedávno pro špatný zdravotní stav, související možná i s vyšším věkem, uspána.

Čekám na ooobrovskéééé překvapení;-)

 

Středa 5. července - Astrantia je v současné době na námluvách, tak snad vše dobře dopadne.

Nedávno byly přidány fotky z Mrskles, a ještě novější zde.

Od počátku letošního roku stále navštěvuji JK Moncheri Hnojník v rámci "nucené" jezdecké pauzy na Mustangu.

 

Pondělí 1. června - Za tu dobu bez aktualizace máme mnoho novinek! Fuzzy bohužel již také podlehla nemocem a věku, dlouho však na novou kamarádku jediná přeživší Šereda nečekala - byla jí zakoupena, snad konečně kvalitní posila chovu, SH CPB splashed Astrantia Mafia Spade a jelikož se nějak ne a ne skamarádit, jako stmelovací článek jsem pořídila sice neurozenou, ale pěknou SH agouti tan marked/banded Madlu. A aby toho nebylo málo:), neodolala jsem perfektní povahové holčičce s neobvyklými znaky SHS red brindle marked (jméno Goldie). Snad okolnosti dovolí a na pokračovaní chovu se budou podílet aspoň dvě z těchto krásek!

Do zvířecího klubu přibyl o Velikonocích také "papírový" syrský křeček Kulíšek a starší džungaračka Daisy. Fotky, stejně tak z koňského světa, snad brzy budou, určitě se na to chystám. Teď hlavně držte palce, aby se konečně po dlouhé době podařil pořádný myší vrh ...

 

Pátek 21. února - Bohužel další smutná zpráva, již koncem ledna nás opustila i Dorotka, zřejmě na celkové selhání a únavu organismu. Možná tomu mírně napomohl i fakt úmrtí její maminky Bětky, která byla vždy obrovskou oporou celé chované skupinky!

K poslední zbylé Fuzzy jsem byla nucena pořídit kamarádku, a to opět fuzz holku, která bude vzhledem k původu i zbarvení zřejmě sloužit opravu jen jako spolubydlící a kamarádka. Navíc má příznačné jméno Šereda, i když už začíná růst a vybarvovat se ne tak "drasticky" :)

Snad se mi podaří v blízké době sehnat kvalitní samičku vhodnou do chovu a vychovat si zase své pokačovatele ...

 

Úterý 14. ledna 2020 - Po dlouhé době musím oznámit, že nás opustila domácí odchovankyně Bětka. Bohužel už nešlo dále otálet a ze zdravotních důvodů musela být uspána, a to jen měsíc a několik dní před oslavou svých druhých narozenin.

Zároveň se nepovedlo připuštění, resp. zabřeznutí Dorotky, a to zřejmě také z důvodu již oslabené imunity, které na sobě sama "cítila". Chystám se tak na obnovení skupinky a pořízení nové krve do chovu.

 

Pátek 21. června - Aktualizován odkaz s mimčama. Přestože jsou myšky prozatím menší, jsou to neskutečně zvědaví mazli!

 

Pondělí 10. června - Aktuální fotky mrňousů ke zhlédnutí ZDE.

 

Čtvrtek 23. května - Máme miminka po Dorotce! Co nevidět zde přibudou podrobnosti.

 

Neděle 28. dubna -  Opět nová posila, tentokrát vytoužená fuzzinka! Uvidíme, zda zůstane "jen" mazlíkem, nebo se po ní časem dočkám taky nějakého pokračovatele.

 

Pondělí 8. dubna - Máme novou posilu - Opuntii Denimous (téměř bílá tricolor holka), neteř z druhého kolena od naší Bětky:).

Zároveň jsem byla nucena se v jeden den rozloučit s Cecilkou a Calamanií, holky jsou však ve společném hrobečku.

Poslední dobou jsem nějak často v Mrsklesích, v blízké době snad zase doplním nějaké novější fotky.

 

Pondělí 18. února 2019 - Miminka narozená 19. ledna jsou zamluvená - byla jen tři, z toho jedna holčička zůstala doma.

 

Pondělí 19. listopadu - Tak nás opustila malá Cesmínka od Lupínka (špatné zdraví, imunita) a několik dní po ní i Achilea Senega (rychle rostoucí nádor). Prozatím mi tak zbývají tři holky, které spolu budou snad ještě dlouho.

 

Pátek 11. listopadu - Tak Cesmínka se bohužel přestala těšit dobrému zdraví, proto další generace s téměř 100% jistotou nebudou. Uvažuji ale o jejich sourozencích, tedy dalším vrhu po Bětce od Lupínka. Uvidíme, jak vše půjde a dopadne.

 

Pátek 24. srpna - Z miminek jsem si plánovaně ponechala jednu astrex holčičku, po které se snad koncem roku podaří mít opět další generaci potomků, navíc s ověřením/překvapením dědičnosti barviček a povahových vloh. I když další takové poťouchle doma jen těžko zvládnu ... :)

 

Úterý 10července - 9 prcků, z toho někteří kudrnatí po mamince, čekají na nového mazlitele! Všichni dle předpokladů aguti, někteří s náznakem fox (ještě časem upřesním, jak to s bříškama vypadá). Podívat se na ně můžete pod tímto odkazem. Jedna holčička zůstává určitě doma.

 

Pondělí 25. června - Tak Bětka si řekla, že chce mít miminka dříve a taky si vybrala sama partnera - po útěku se krásně zakulacuje, takže porod čekám do týdne. Miminka tedy budou po divokém myšákovi, očekávám aguťáky. Jestli se všechno povede ve zdraví, mimča jsem schopna nabídnout k odběru, ale pod příslibem nevyužití v chovu, ale jen jako "experimentální" mazlíčky - za ochočení neručím, ale budu dělat, co budu moci. Sama maminka je po samičce (Cecilka) ze skvělého mazlivého vrhu, ale divoké geny se zde zřejmě bohužel nezapřou. Kdo by měl zájem, prosím, piště hned!

 

Pondělí 28. května - Mírně plánujeme a uvažujeme v letních měsících připuštění naší odchovankyně Bětky. Váhu má už dávno, těší se plnému zdraví a aktivitě, tak prozatím není jediný důvod o tom alespoň nepřemýšlet:)

Naopak jsme od minulého měsíce po vleklejších zdravotních problémech chudší o Touhu a na včerejší noc nás opustila i nunu myška. Obě holky jsou pohřbené samozřejmě vedle sebe.

Skupinku tak tvoří čtyři zdatné holky - Cecilka Zrníčko (SH tricolor CPBL fox), Achilea Senega (SHS agouti), Calamania Senega (SH red) a již zmiňovaná Bětka od Lupínka (SHA bew).

 

Pondělí 19. března - Všechny miminka (kromě jednoho posledního, avšak již dlouho zamluveného) jsou zdárně u nových majitelů. Doma ponechaná Bětka je celá mamina - zvědavá nezbednice, která vleze, kam může.

 

Čtvrtek 1. března - Volní jsou ještě 3 extra vymazlení klučíci! Krásný velký Borďa, který by se uplatnil i dále v chovu, a dva menší, Broněk a Bacul, kteří jsou na nastavené ruce strašné pijavice:). Nové fotky k prohlédnutí zde. Kluci jsou stále spolu, hezky se o sebe starají, takže není problém vzít si je i spolu.

 

Pondělí 22. ledna - Máme ještě volné poslední tři kudrnaté kluky - všichni jsou modří siamáčci s lehkými odznaky, konkrétně SHA SBP splashed, ale především jsou to velcí mazlíci! Neváhejte a rezervujte si toho svého. V odkazu níže je doplněno několik nových fotek.

 

Středa 7. února - Doplněny fotky a informace v nabídce mláďat.

 

Středa 31. ledna - Přikládám odkaz na fotky prcků (4 holky a 7 kluků). Postupně ještě budu doplňovat čerstvější fotky + upřesnění zbarvení a variet, vše důležité by však prozatím mělo být vidět:).

 

Pondělí 22. ledna - Od pátku 19. ledna 2018 máme 11 prcků! Maminka i dětičky vypadají spokojeně, brzy přidám bližší informace.

 

Pondělí 15. ledna 2018 -  Každým dnem očekávám porod Cecilky. Miminka budou mít po vzoru obou rodičů výpis předků (VP). Pokud již teď máte zájem o předběžnou rezervaci, neváhejte mi napsat e-mail dle kontaktů.

 

Neděle 31. prosince - Konečně se mi podařilo vložit pár fotek, a to z Mrskles i mé nové myší holky. Dále jsem aktualizovala v sekci "Nabídka" pár věcí na prodej, tak koukněte a pište si případně o fotky.

Cecilka Zrníčko (SH tricolor CPBL fox) se každým dnem chystá na připuštění se samcem Bear Ace of Spades (SHA tricolor burmese fox), takže velice orientačně budou miminka leden/únor, a to trikolorní, foxíci a rexíci.

 

Čtvrtek 23. listopadu - Holky už mám komplet zabydlené, a je jich pět, z toho jedna úžasná nunu nahotinka:). Snad do konce roku se můžete těšit na aktualizaci fotek i informace ohledně plánovaného připuštění. Miminka samotná však budou nejdříve v lednu 2018.

 

Úterý 17. října 2017 - Něco málo už se uskutečnilo, ale chystám se na větší aktualizaci stránek, jelikož se po dlouhé objevila nová zvířátka - myšky. Na některé ještě čekám, dvě už mám doma.

 

Pondělí 8. února 2016 - Nějak není čas na upravování a přidávání fotek. Změny poněkud větší, i když doma kolem zvířeny stále jakž takž stejné, podobné.

 

Pondělí 20. července 2015 - Brzy snad nějaké nové fotky ...

 

Sobota 27. prosince - Miminka jsou aspoň částečně nafocené, můžete je vidět s sekci "vrhu A" nebo o něco více foteček pod tímto odkazem. Myšátka jsou po rodičích v barvě chodolate/burmese a black, kombinace fox/tan i celobarevná bříška ("tany" jsou však dosti světlé). Mírně jsem aktualizovala i celou mojí zvířenu, včetně nedávných, tedy již minulých mazlíčků. Fotky možno shlédnout ZDE.


Novinky jsou vidět i z Mrskles, kde jsem rovněž přidala pár fotek, a celkově kolem koní, i když stále ještě nemám nafocen mé aktuální působení - Paskov. Chystám se na to co nevidět, až bude vhodná příležitost.

 

Neděle 21. prosince - Miminka jsou  na světě, cca za 3-4 týdny budou připraveni k odběru. V současné době ještě čekám na rozpoznání barviček, poté nafotím a koncem roku nebo na začátku nového bude nabídka! Kdo by měl již teď předběžný zájem, je možné si rezervovat.

 

Úterý 2. prosince - Snad se podařilo nakrýt a budou myší miminka, a to po rodičích sh black tan (s VP) x sh chocolate fox. Již beru předběžné rezervace na případné prcky:)

Jinak v současné době obývají můj pokoj ještě holky sh burmese a sha lilac a dále 3 africké minimyšky. 

Pokusím se časem zase více aktualizovat rubriky a především fotogalerie, prozatím nějak nezbývá čas.


 

Čtvrtek 17. července - Čenda je cca po půl roce života utracen, zřejmě mozková příhoda. Nunu myška si užívá důchodu a je očividně spokojená o samotě. 

Stejně špatné zprávy o Šejle plus ve věku 27 let utracena Poleta.


Počátkem měsíce jsem byla na čtyřdenním pobytu v Mrsklesích. S Artušem vše při starém, chodíme na vyjížďky a v současných vedrech se čachtat do vody, v čemž si libuje, až se téměř topí:).

Snad se mi co nejdříve podaří zveřejnit zase nějaké nové fotky.


 

Úterý 14. ledna 2014 - Žádné velké změny, snad jen nový chlupatý přírůstek - křeček Čeněk:)
 

Pátek 11. října - Šejla má závažné zdravotní komplikace, v současné době čeká na operaci. Rovněž v Paskově se nedaří - umřel Kubík (zauzlení střev), a to ani nemluvím o neštěstí, které se odehrálo před pár dny u Lucky ... :(

V sobotu umřela taky delší dobu nemocná (nebo spíše už stará) myš, shs splashed - Zlatka, pohřbaná je blízko mých potkaních holek. Osamocený "naháček" zatím vše zvládá, společnosti jí pořizovat bohužel již nebudu.

 

Středa 3. července 2013 - Po časově velmi náročném semestru si užívám volno nejen u koní. Mé zřejmě poslední prázdniny chci využít všemi deseti, relativně dlouhé volno mi zase zřejmě ani nebude stačit:). Čas se tedy našel i na lehké doladění rubriky "Nabídka" a "Koně - jak to všechno bylo a je". Vše prozatím bez fotek, snad brzy nějaké dám dohromady. 

Myším holkám jsem v lednu pořídila nunu kamarádku. V květnu však Zubejda (shs blue aguti) náhle umřela, takže zbývají holky dvě a ačkoliv to tak ze začátku nevypadalo, skvěle si rozumí.

 

Pátek 28. prosince 2012 - Menší větší změny, jež některé z nich nestojí za řeč a především není čas ani prostor je zde vše vypisovat:)

Nově mám doma dvě myší slečny - shs splashed a sha blue aguti od CHS Semisová myš.

 

Neděle 27. května 2012 - Řekla bych, že vše při starém  ...
 

Neděle 20. listopadu 2011 - Konečně přidány fotky z léta, a to pracovní z Moncheri a také pokračování života Mrskles.

 

Úterý 26. července 2011 - Co se ježdění týče, začala jsem více trénovat na Šejli a jsou na ní vidět určité pokroky, i když práce je s ní pořád habaděj. Na přidání nových fotek bude čas zřejmě až po létě - až se všechno shlukne, prohlídne, protřídí:).

 

Středa 20. dubna 2011 - Opravu dlouho jsem tady nic nenapsala. Ne že by se zrovna nic nedělo, ale bylo to zapříčiněno spíše nedostatkem času, který jsem si dnes byla nucena najít, aby stránky nepadly zcela v zapomnění. Takže - lze si prohlédnout čtyři nová fotoalba ze všech možných oborů: a) fotky od Lucky s již nafoceným Lupínkem, kam se v novém roce přestěhoval. Mimochodem, má se dobře a svým klidem a naprostou pohodou vytáčí úplně všechny:)
b) několik fotografií z březnové návštěvy na Evčiném statku (v sekci Koně)
c) v patřičné galerii najdete rovněž album ze zimního (i když to tak podle fotek nevypadá) Moncheri kam jsem během zkouškového období docházela. Nakonec jsem se tam tak zabydlela, že jsem k dubnu vyměnila členství s SDO.
d) poslední brontosauří fotky

V sobotu jsem okopala hrobeček od holek, zasadila travičku a zabila "křížek". Snad bude konečně trochu líp vypadat.

Příští víkend se chystám na návštěvu Mrskles, takže lze časem očekávat nové fotky.

Věřím, že přes určitě problémy, které mi při aktualizaci vznikly z důvodu novinek poskytovatele eStránek, se v galeriích i odkazech nadále vyznáte a najdete zde vše, co vás zajímá.


 

Pondělí 8. listopadu - Víkend se opravdu povedl. Sice jsme nakonec z časových důvodů vynechaly předvýběr hřebců, ale lanové centrum nezklamalo! Břicho (a nejen to) nás bolelo nejen z fyzické námahy, ale i ze smíchu! :)

 

Středa 3. listopadu - Po 5týdenním léčení z pádu ze Sunnyho se pomalu vracím do práce ... A co je nového za tu dobu, kdy jsem taky nic nenapsala? Sunny je v pronájmu, tudíž odpadá jakékoliv ježdění či trénování na něm. Hledá se domoc pro Pálavu a Lupina, které jinak čeká nepěkný osud. Vesna nám umřela na koliku:(. Neplánovaně odstavená Venus si tak půjde užívat rozverného mládí na rozlehlé louky.

K Památce zesnulých jsem zkrášlila hrobeček Ceni a Perle. Zároveň jsem tedy po delší době navštívila Moncheri, kde ze mě měli - kupodivu:) - radost.

V Brně v současné době netrpělivě čekám na příjezd Lucky, kdy si uděláme snad hezký víkend - v plánu je předvýběr plemenných hřebců pro nadcházející sezónu, Román pro muže v místním kině, sebevražda v JungleParku, pokleslá čelist u Panské Líchy a mnoho dalšího. Závidíte? Máte co! :) Brzy pak snad další výměnný pobyt, tentokrát já do Olomouce.

 

Pondělí 13. září - Dnes dopoledne jsem Perlu se svými nedožitými 2 roky a 2 měsíci nechala uspat :( Včera už byla dosti špatná, dnes ráno sice díky svému tuhému kořínku, síle a odhodlání lízala trochu jogurtu, ale nemělo žádnou cenu ji nadále nechávat v takovém stavu, v jakém byla. Pohřbená bude samozřejmě vedle Ceni.

 

Čtvrtek 26. srpna - Do galerie přidány nejnovější fotky ze života Lucky, také přibylo něco v rubrice "Koně - stáj Moncheri" na počest mého posledního turnusu:) - ZDE. V rubrikách jen názvy fotogalefií jako lákadlo, všechny fotky k vidění zde pod odkazy.

Perla není vůbec dobrá, už nějakou dobu se špatně hýbe, je apatická a unavená, málo jí :( Na dovolenou ji beru s sebou, aby nemusela být doma sama, snad jí společnost udělá dobře a cestování jí příliš neunaví ... Však už je to babička, dnes slaví 2 roky, 1 měsíc a 9 dní!

Na koních válčím na Sunnym pod vedením pana Nákelného. Mám za sebou křížkový parkúr, tuto neděli mě čekají závody další (už i s vyšším stupněm) a pak se ještě předvedu na posledním kole domácího Duhového koníka. Snad zase brzy přibudou i SDOvské fotky, poslední dobou jsem neměla příležitost fotit.


 

Čtvrtek 24. června - Pohřeb na pastvě pod obrovským stromem je týden za námi ... Perla naštěstí zase tak moc nesmutní. Ale je rozmazlovaná a neustále uplácená, takže z ní za chvilku bude ještě větší soudeček:).

 

Úterý 15. června - Na dnešní noc (krátce po 2:00 h) umřela Ceňa:(. V neděli polehávala a nebyla ve své kůži, i když k večeru ještě byla puštěná na křesle, v pondělí ráno ještě papala a chodila po kleci, i když opatrněji, večer jsem ji našla ležet bez ducha s porfyrinovým výtokem z očí. Vše jsem původně přisuzovala zase problémům s nožkama, na které byla poslední dobou dost citlivá, s tím, že až se to trošku vyvrbí, kdyžtak zajdeme na veterinu. Bohužel, mělo to jiné příčiny a především rychlý spád. Poslední noc však pro ni byla neúnosná, a tak jsme si musely poradit samy:(. Snad Perle nebude moc chybět ...

 

Sobota 1. května - Minulou sobotu, tj. 24. dubna, proběhly v areálu SDO domácí skokové závody (první kolo ze seriálu veřejných tréninků s názvem Duhový koník). Několik fotek z něj spolu s ostatními postřehy můžeme vidět ZDE, přestože jsem znechucena určitými zkutečnostmi ... Chování a přístup vedení (!) a členské základny ke koním je nadmíru nepochopitelné, neprofesionální, zrůdné, prostě nehodící se k živým bytostem! Mě osobně se ze všeho dělá zle! Přestože jsem ztratila jakýkoliv zájem a chuť, členem prozatím zůstávám, alespoň v "mé dny" se tak nebude pokračovat v huntování koně a jeho soustavné přípravě k odvozu k našim severním sousedům:(. (A nebyl by první, ani poslední ...)

Rovněž proběhlo rozšíření ostatních fotografických zásob - vytvořen rozšiřující odkaz na nové fotky Ibise a mých dvou potkaních holek, zdokumentována je i má nedávna návštěvna v Mrsklesích (rubrika "Sestra Lucka a koňský život"), kde se tentokrát tvrdě pracovalo:).

 

Čtvrtek 14. dubna - K 23. březnu byla Panamě diagnostikována artróza, původce jejího nepřestávajícího kulhání. Nožky šetříme a chodíme na dlouhé procházky ...

 

Neděle 6. března - V brzkých hodinách dnešního nehostinného březnového ráno jsme se konečně dočkali a Vesna přivedla na svět krásnou kobylku! Několik málo fotek můžete vidět ZDE - ať žije kvalita, ale buďme rádi za to, co máme:)

 

Pondělí 22. února - Včera byla Panča v sedmém nebi - po dlouhé zimě si konečně mohla zařádit na plnohodnotné vyjížďce, a to bez újmy na zdraví:).

 

Úterý 9. února - Tak i Ceňa má za sebou velice ÚSPĚŠNOU operaci! Ještě dospává, ale zítra už bude určitě šmejdit, kde jen to půjde:).

Na koních nic moc nového. Počasí se neustále mění a i když to už v pátek vypadalo, že sníh pomalu odtává, znovu vše zmrzlo:(. Snad se brzy dočkáme a bude dost času na trénování a zlepšování nedokonalostí ...


 

Čtvrtek 4. února - S Ceňou pokračujeme v sérii injekcí, které úspěšně ohraničují a částečně ničí nádor a chystají ho na odoperování ...

 

Pátek 29. ledna - Další potkaní trable, tentokrát s Cenzurou, jejíž nedávno objevený nádor jí začal tlačit na nervy, čímž včera náhle přestala téměř úplně používat pravou zadní packu:(. Okamžitě jsme zašly na veterinu, kde dostala dvě injekce a v pondělí jdeme na kontrolu. Snad se její stav bude nadále už jen zlepšovat (dnes chodila téměř normálně) a dále dělat společnost nedávno odoperované sestřičce.

 

Úterý 26. ledna - Přidány slibované fotky. Z kapacitních důvodů však již nebudu všechny zobrazovat přímo v galeriích, ale pod odkazem v patřičné fotogalerii nebo zde v Novinkách, kde se i nadále budete moci dočíst, že došlo ke změně. Tedy - přidány fotky do rubriky "Sestra Lucka a koňský život" (k prohlédnutí ZDE), dále dvě nové fotogalerie v "Brontosaurech" (Nový rok a leden pod sněhem).

S Panamou se snažím dělat základy na ruce a trochu zklidnit jejího ooobrovitánského ďábla v těle! :) Trochu klidnější bezsedlový režim, který jsem ji naordinovala z důvodu počasí a zdravotního stavu, ji moc dlouho neuspokojil, proto se budeme pokoušet zvonu alespoň o vyjížďky a vybití energie venku.

Vesna se nám čím dál více kulatí a má dobrou náladu, včera dokonce vytopila stáj;-/.

 

Úterý 5. ledna 2010 - Na Nový rok proběhl v SDO tradiční skok do nového roku. Počasí vyšlo, tak se mohlo vše dle plánu uskutečnit. Překážky jsem absolvovala na Romantice, poté se konalo hromadné focení (osobní fotky bohužel nemám). Během ledna by se však měly objevit nějaké "obyčejné" oddílové fotky.

Pálava na procházkách lítá o sto šest:). Jde alespoň vidět, že přes dlouhou jezdeckou pauzu jí vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu vycházky dělají dobře.


 

Pátek 18. prosince 2009 - Perla má za sebou ÚSPĚŠNOU operaci nádoru. Ze včerejší narkózy se sice vzpamatovala až dnes odpoledne a stejně není 100%, ale chutná ji a nechce přijímat léky, tak snad bude co nejdřív v původním stavu:).

S Pančou mám absolvováno několik dalších vyjížděk, dnes dokonce úžasnou cvalovku (až ve druhé části) na prověšené otěži, čemuž se mi ani nechtělo uvěřit:). Bylo vidět, že domů šla spokojená, přestože jsme pořádně vymrzly.


 

Středa 25. listopadu 2009 - Jak už jsem se zmínila, naplno jsem se pustila do práce v sdo, konkrétně jsem se ujala naší milované Panči. Jezdím s ní na chambonu, kterým trénujeme správné držení hlavy a nasvalení zad, pracujeme taky lonži a snažíme se chodit na procházky, ale někdy je to o krk;o). Menší pokroky v ježdění už jsou vidět, ale jelikož - bohužel! - nechodím zase tak časo a jde o začátky, je před náma spousty a spousty práce ...

Nebyla jsem se podívat na hubertku v Moncheri:(, o hodně jsem přišla:).
 

Pátek 23. října 2009 - A máme to za sebou - tedy zkoušky základního výcviku jezdce. Vše včetně nádherného počasí se podařilo řekla bych bez obtíží (kromě vázání kravaty;o)), s úsměvem na rtech a papírem k vystavení licence v ruce! Drezúra nebyla sice dle mého očekávání, z parkúru jsem však měla velice dobrý pocit. 

Druhou stránkou složení ZZVJ, ne však již tak veselou, ba naopak velice smutnou, je nutnost opustit Moncheri:(. I za ty pouhé dva měsíce jsem si tam tak zvykla, že si tam připadám jako doma. S upřímností můžu říct, že mi budou všichni a všechno moc a moc chybět, ale nemusíte zoufat, proto nikdy nezapomenu a především - co nejdříve se vrátím! 
(ať se vám to líbí nebo ne) J

Co se galerií a příspěvků týče, snažila jsem se zaktualizovat, co se dalo. Přidala jsem nějaké poslední fotky z Hnojníku do jeho samostatné rubriky, naopak nepublikuji "Školní akce" či "Koně - ostatní", kam stejně nebylo moc co zařadit. V rubrice "Koně - Brontosauři" najdete fotečky hříbátka, novinky najdete samozřejmě v děkovačce a "Nabídce" - no prostě všude.

Perla má pod pravou přední tlapkou nádor - zřejmě rakovina mléčné žlázy. Už s tím chodí více jak tři měsíce, i s potvrzením paní veterinářky prozatím nebudeme operovat. Sice se zvětšuje (nyní asi jako vlašský ořech), prozatím však nemá otevřené místo a ani Perla si bouličku neokusuje či jinak nenapadá. Budeme doufat, že se to radikálně nezhorší.

Navštívila jsem brněnskou zoologickou zahradu. Přes dřívější nepřízeň počasí se nedělní dopoledne vyvedlo. Byla jsem dokonce svědkem odchytávání uprchlého opičáka. Naopak mi bohužel nevyšlo zhlédnutí MČR v paravoltiži (konané v Olšanech), kam jsem měla původně den předem naplánovanou cestu. Hold počasí nepřálo ...

 

Úterý 8. září 2009 - přidány fotky z Moncheri Hnojník - nová rubrika "Koně - stáj Moncheri"

 

Neděle 30. srpna 2009 - minulou neděli jsem se na Pegině zúčastnila drezúrního veřejného tréninku v Bohuňovicích. Moje to byly závody první, kobylka se předvedla po dlouhé době (dříve parkúr), tudíž šlo jen o vyzkoušení a otestování, co spolu zvládneme. Přestože jsem na ní seděla podruhé v životě a Pegina byla z neznámého prostředí a značného ruchu trochu nervózní, úlohu Z1 jsme zvládly výborně, což usoudila i zdatná ošetřovatelka,majitelka a čtenářka úlohy v jednom:).

Včera jsem na naší milované Qee absolvovala křížkový parkúr ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, Marťa pak skočila postupku do 80 cm. Počasí nám ani trošku nepřálo, všichni jsme zmohli do morku kostí, ale Qeenka si rozhodně zaslouží velkou pochvalu! Zvládly jsme to spolu za 4 trestné body, jelikož jsem trefila do cíle až na druhý pokus, ale to beru jako bezvýznamnou maličkost:). Martě tímto moc děkuju za možnost vyzkoušet si na Qee zazávodit. 

Na další závody se chystám příští sobotu, konkrétně na poslední kolo Beskydského skokového poháru v Moncheri, který si zajedu na Borisovi, na kterém taky trénuju na složení licence. Snad se všechno povede a ty osmdesátky přežijeme ve zdraví ...

Fotky ze všech akcí dodám co nejdříve, nejdříve však zřejmě po 5. září, kdy se koná Beskydský pohár. Již nyní si však můžete prohlédnout zmiňovanou drezúru v rubrice "Koně".


 

Neděle 26. července 2009 - přidány fotky z oddílových závodů v Krmelíně.

V týdnu jsem prodala gekony, mám další vajíčko. 
Dneska se konečně vylíhnul malý gekončík - jmenuje se Bobík, přestože to bude zřejmě opět samička, a je úžasný:). Dala jsem ho prozatím ke gekonům, kde se už zabydlel.
Mám za sebou po dlouhé době další skokovou hodinu na Qeeně a byla jsem se podívat a domluvit v Moncheri, kam budu až do září docházet na tréninky.

 

Neděle 5. července 2009 - vylíhli se gekoni! Prozatím tři (z toho jeden neznámou příčinou po chvíli umřel), dalšího čekám každým dnem. Gekončíkům se letos nechce ...
Přidala jsem pár nových fotek hříbátka ve výběhu.

 

Středa 24. června 2009 - trošku jsem zavzpomínala na staré časy, takže jsem přidala (opravdu jen pár!) fotek do galerií "Shelley" a "Bubinka", několik taky do "Máje" a něco se objevilo také v rubrice "Koně".

 

Středa 17. června 2009 - rozšířeny a upraveny fotogalerie, přidány některé nové.
Vyčištěna myš. Má něco s levou zadní nohou, asi zlomená. Nevím, kdy a jak si to udělala, poslední dobou se jí to hodně zhoršilo. Nedá se na ní však sáhnout pro důkladné prozkoumání - s náprstkama to jde špatně;o).

Nedávno jsem se byla podívat na Matěje v nové stáji. Vypadal pořád stejně zdravě, tedy vyváleně. Akorát si ho pamatuju trošku většího ...

V sobotu jsem se byla podívat v Krmelíně (odkud nové album), při té příležitosti jsem vylonžovala Qee, která chodila krásně! Bohužel skákání následující den odpadlo, protože jí někdo kopnul a kulhá:(. Hlavně, ať se jí to brzy uzdraví.

 

Sobota 30. května 2009 - Mám za sebou další (skokový) trénink v Jistebníku a těším se na Qee.
V něděli jsem kompletně vyčistila klec Ceni a Perle a vyfůrovala po nich celý pokoj. Byla to fuška!
U gekončíků se už inkubují 3 snůšky vajíček a gekonů jakbysmet. Terarijní fotky časem dodám.

 

Sobota 16. května 2009 - minulou sobotu jsem si byla zajezdit (zaskákat) na Qee, pondělí nato v Jistebníku. Oba výcviky jsem si maximálně užila, získala nové poznatky a jakmile bude více času, do trénování se pustím ještě s větší vervou!

 

Úterý 14. dubna 2009 - přidána fotogalerie "Sestra Lucka a koňský život", kde je několik podkategorií. Časem se chystám zvětšit "sdo Brontosaury" a "Ibise"

 

Neděle 29. března 2009 - konečně jsem si našla "chviličku" na překopání stránek. Už dlouho jsem se nemohla dívat na to, co jsem stvořila ... Snad už teď budou přehlednější.
Fotky potkaního vrhu k prohlédnutí ZDE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář